Translate

"In de voetsporen van opa"

09 oktober 2024

Isabel, studente integrale veiligheidskunde en brandweervrijwilliger

Isabel studeert Integrale veiligheidskunde aan de Haagse Hogeschool. Op achttien jarige leeftijd begon ze als brandweervrijwilliger bij kazerne ‘s-Gravenzande. Twee drukke ‘banen’ die veel van haar vragen. Hoe blijft Isabel in balans? “Ik heb geleerd om prioriteiten te stellen en ik maak weekplanningen om mijn tijd goed te verdelen.”

Voor haar achttiende deed Isabel de studie Vastgoed en Makelaardij en had daarnaast een bijbaantje in een cafetaria. Deze combinatie was het niet helemaal voor haar. Ze wilde meer spanning, meer doen voor de maatschappij en mensen écht helpen. Geïnspireerd door haar opa die vroeger brandweervrijwilliger was bij kazerne Monster, kwam ze op het idee om ook brandweervrijwilliger te worden. “Ik vroeg mij af of er wel plaats was voor een achttienjarige vrouw in een wereld die ik als mannenwereld beschouwde.”

Vrouw in brandweer uniform voor de haagse hoge school.

Overtuigend enthousiasme

Isabel stuurde een sollicitatiebrief. Toen ze na een week nog niets had gehoord en besloten had om er achteraan te bellen, kreeg ze een super enthousiaste reactie door de telefoon. “Dat gaf me zoveel vertrouwen, dat ik hiermee wilde doorgaan!”, vertelt Isabel enthousiast. “Thuis hebben ze mij altijd gesteund. En toen ik voor het eerst mijn uniform aantrok, was het ineens echt.” Inmiddels is ze al drieënhalf jaar brandweervrijwilliger bij kazerne ’s-Gravenzande en werkt ze bij afdeling Logistiek.

Studeren en brandweer

Isabel besteedde bij de brandweer in eerste instantie veel tijd aan opleiding, uitrukken, oefeningen, ondersteunen bij Vakbekwaamheid en later bij Logistiek. “Ik word enthousiast van alles bij de brandweer en doe het liefst overal aan mee. Na een tijdje ging dat wel ten koste van mijn studie. Een zes halen op school vond ik voldoende”, vertelt Isabel. Dit bleek toch niet helemaal de juiste balans te zijn voor haar. “Ik moest wat gas terugnemen. Niet te veel willen. Een avondje lekker op de bank, sporten om het hoofd leeg te maken en in het weekend met vrienden borrelen heb ik ook nodig om gelukkig te zijn en om op te laden.”

Isabels's toekomstplannen

Vanwege haar studie maakt Isabel na deze zomer een zijsprong naar USAR.NL als LAP’er (leerwerkstudent). Het is een stap buiten de VRH waar ze verwacht veel te leren en zich verder te ontwikkelen. Ze kijkt daar erg naar uit. Uiteindelijk hoopt Isabel haar droom waar te maken door Officier van Dienst te worden.

Word brandweervrijwilliger

Wil jij, net als Isabel, een verschil maken en de samenleving helpen? Als brandweervrijwilliger kun je actie ondernemen en echt iets betekenen. Ben je klaar voor deze uitdaging? Meld je dan aan en kijk hoe jij een bijdrage kunt leveren. Klik hier voor meer informatie.

Werken bij de VRH